Kurz pro odborníky

10 hodnocení
AdobeStock 83634533
ZDARMAZDARMA

Směr výživového poradenství se pomalu vyvíjí a vzrůstá potřeba po odborných znalostech v oblasti rostlinné stravy a plnohodnotné náhrady živočišných produktů. Oblíbenost bezmasých typů stravy a zájem o ochranu před civilizačními chorobami skrze stravu bude narůstat, jak dokládá i nový výzkum veřejného mínění v ČR.   

2 900 Kč
Skladem

Kurz pro odborníky: Výživové poradenství se specializací na rostlinnou stravu

Tento kurz je nadstavbou pro výživové poradce, nutriční terapeuty či lékaře, kteří mají zájem o vzdělání nejen v oblasti vegetariánské a veganské výživy, ale také v oblasti stravy, při které lidé redukují spotřebu živočišných produktů (flexitariánství, reduktariánství). 

Odbornost kurzu je zajištěna díky spolupráci s Physicians Association for Nutrition (Lékařská asociace pro výživu), společností Nutris (kurzy pro výživové poradce) a Českou veganskou společností (organizace sdružující lékaře, výživové poradce a nutriční terapeuty, kteří se zaměřují na specifika rostlinné stravy).  

Proč rostlinné stravě ve své výživové praxi začít věnovat pozornost? 

  • Rostoucí oblíbenost bezmasých typů stravy: Oblíbenost rostlinné stravy postupně narůstá především díky zdravotním benefitům, ale i ekologickým důvodům. Dle výzkumné agentury Ipsos v České republice každý desátý člověk pod 34 let preferuje bezmasou stravu a téměř třetina obyvatel ČR plánuje maso omezit.
  • Prevence civilizačních onemocnění: Snižování spotřeby živočišných produktů a zpracovaných potravin vede dle jednotlivých odborných výživových institucí ke snížení výskytu civilizačními chorob.
  • Potřeba odborníků specializovaných na rostlinnou stravu: Vegetariáni, vegani i reduktariáni vyhledávají poradce, kteří jim dokáží poradit ohledně rizikových živin (adekvátního nahrazení živočišných produktů).

 

Kód Kód: 149
Kategorie: Kurzy