OMEGA-3

81 hodnocení

Doplněk OMEGA-3 je alternativou k rybímu oleji na bázi omega-3 mastných kyselin. Veganský zdroj DHA a EPA - vyrobeno z mikrořas.

485 Kč
Skladem (>5 ks)

Užívejte 1 - 2 tablety denně, s jídlem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte na chladném suchém místě, ne v koupelně nebo ledničce. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Dvě kapsle obsahují:

 • omega-3 kyseliny…835 mg, z toho:
  • kyselina eikosapentaenová (EPA)...300 mg
  • kyselina dokosahexaenová (DHA)...500 mg
 • vitamin D3 (cholekalciferol)...5 µg (200 IU, odpovídá 100 % EU DDD).

Složení: OMEGA-3 komplex (oleje z vodních řas, slunečnicový olej, antioxidanty (výtažek z rozmarýnu, tokoferoly, askorbyl palmitát)), cholekalciferol, veganská kapsle (modifikovný škrob, veganský glycerol, karagenan, jedlá soda).

Neobsahuje lepek, cukr, pšenici ani mléčné výrobky.

Výrobce: Vegetology, Gauntley Street, Nottingham, NG7 5HF, UK

Brát, či nebrát?

Je prokázáno, že omega-3 mastné kyseliny jsou užitečné při prevenci a léčení srdečních onemocnění. Existují také důkazy, že by mohly být důležité pro kognitivní funkce nebo v léčbě deprese.

Omega-3 mastní kyseliny se vyskytují ve třech různých typech:

 • ALA – kyselina alfa-linolenová – běžně se vyskytuje v rostlinných potravinách (lněný olej, konopná semínka, řepkový olej)
 • EPA – eikosapentaenová kyselina – vyskytuje se především v mořských rybách
 • DHA – kyselina dokosahexaenová – vyskytuje se především v rybách a mořských řasách

Tělo umí převést ALA na EPA a DHA. ALA je účinně převedena na EPA, ale k dosažení optimálního množství DHA je potřebné velké množství ALA. Bez plánování stravy, vegani/ky a vegetariáni/ky mají nízký příjem omega-3 mastních kyselin. V některých případech, starší vegani/ky mají blízko k nulové hladině DHA v krvi. V současnosi ještě není jasné, zda jsou tyto nižší hladiny v krvi škodlivé. Vzhledem k tomu, že DHA doplňky jsou relativně drahé, doporučujeme tyto možnosti:

 1. Pokud chcete, aby vaše hladina DHA byla stejná jako u nevegetariánu, je vhodné doplňovat 300 mg denně. Jestli se  chcete jenom pojistit, že máte nějaký zdroj DHA pro případ, že vaše tělo neumí efektivně vytvořit DHA, doplňujte 200 – 300 mg každé 2-3 dny. Vegetariáni nad 60 by se měli přiklonit k první variantě.
 2. Minimalizujte omega-6 mastné kyseliny.
  Vyhýbejte se při vaření  slunečnicovému oleji a používejte řepkový či olivový olej.
 3. Přidejte trochu ALA
  Přidejte 0,5 g syrové ALA do svého jídelníčku denně. (lněný olej, mleté lněné semínka, vlašské ořechy)

Zdroj: http://www.veganhealth.org/articles/omega3

Kód Kód: 52
Kategorie: Doplňky stravy